Rehabilitační pomůcky pro zlepšení pohybu: pedálové pomůcky, kinezio tejpy a polohovací pomůcky

Rehabilitace bývá náročný proces, ale s použitím vhodných pomůcek může být mnohem účinnější a příjemnější. Níže představíme tři typy rehabilitačních pomůcek, které mohou pomoci zlepšit pohyb a zmírnit bolest - pedálové pomůcky, kinezio tejpy a polohovací pomůcky.

Pedálové pomůcky jsou vynikajícím nástrojem pro posílení svalů a zlepšení koordinace. Pedálování na speciálním stroji nebo pedálové deskce může být velmi účinné pro posilování svalů nohou a zlepšení pružnosti kloubů. Kromě toho může pomoci zlepšit kardiovaskulární zdraví a zvýšit celkovou fyzickou kondici. Pokud trpíte bolestí nohou nebo kol, mohou vám pedálové pomůcky pomoci zlepšit pohyb a zmírnit bolest.

Polohovací pomůcky se používají k udržení správné polohy těla během rehabilitace. Speciální podložky, polštáře nebo válečky mohou pomoci zmírnit bolest a zlepšit pohyb tím, že podporují správné držení těla a uvolňují napětí z postižených oblastí. Jsou vhodné pro rehabilitace po zranění, chirurgickém zákroku nebo neurologické poruše. Mohou být také užitečné pro osoby trpící bolestmi zad, krční páteře nebo hlavy.